Register Now

Login


Lost Password

Lost your password? Please enter your email address. You will receive a link and will create a new password via email.

Login


Register Now

Siz de sitemize hızlı bir şekilde kayıt olabilir ve merak ettiğiniz konularda sorular sorabilirsiniz.

Et İşareti Nasıl Yapılır?

Merhaba arkadaşlar . Et İşareti (@) genellikle mail adresleri için kullanılmaktadır. Bu işareti ilk defa kullanacak kişiler işaretin yapılması konusunda problem yaşamaktadır. Biz burada size 2 farklı yöntem ile @ işareti yapmayı göstereceğiz. Siz de bu yöntemleri uygulayarak @ işareti yapabilirsiniz.

et işareti nasıl yapılır?

Et İşareti Nasıl Yapılır ? (1.Yöntem)

Yukarıda sizler için klavye resmi ekledim. Bu klavye üzerinde boşluk tuşunun yanında “Alt Gr” tuşu yer almaktadır. Biz burada hem Alt Gr tuşunu hem de Q tuşunu kullanarak @ işareti yapacağız. Aşağıdaki adımları uygulayarak siz de hızlı şekilde et işareti yapabilirsiniz.

  • İlk olarak Alt Gr tuşuna basınız.
  • Alt Gr tuşundan parmağınızı çekmeden farklı bir parmağınız ile Q tuşuna basınız.
  • Ekranda @ işaretini göreceksiniz.

Et İşareti Nasıl Yapılır ? (2.Yöntem)

Klavyenin sağ tarafına baktığınız zaman rakamları göreceksiniz. Bu rakamları kullanarak @ işareti yapmayı da sizlere anlatmak istiyorum. Öncelikle rakamların çalıştığından emin olmak için “num lock” tuşuna basınız. Eğer ki num lock ışığı yanıyorsa rakamlar çalışacaktır. Şimdi isterseniz ascii kod yardımıyla @ işareti nasıl yapılır ? Hemen anlatalım

  • Klavyede boşluk tuşunun(uzun tuş) yanında Alt tuşu yer almaktadır. Bir parmağınız ile Alt tuşuna basınız.
  • Alt tuşuna parmağınız basılıyken sağ el parmağınızla sağ taraftaki rakamların olduğu kısımdan “064” tuşlamasını yapınız.
  • Ekranda @ işaretini görmeniz gerekiyor.


Not : Alt Gr ve Alt tuşları farklı işlevler için kullanılmaktadır.Birbirinden farklıdırlar. Lütfen bunların yerini karıştırmayınız.

“Et İşareti Nasıl Yapılır?” başlıklı yazımızın sonuna geldik. Sizin de konu ile ilgili sorularınız varsa bizlere ana sayfa üzerinden “soru ekle” butonunu kullanarak sorabilirsiniz.

Leave a reply

Captcha Click on image to update the captcha .